Zkoušky

27.10.2017 10:56

V posledních měsících proběhlo několik významných zkoušek.

První a zásadní zkouška byla vybudování a přestěhování dojo. Proběhla na výbornou! Celé společenství se zapojilo do práce a během jednoho měsíce jsme vytvořili opravdu krásné a důstojné centrum zasvěcené Cestě Aiki.

V září, po semináři senseie Edmunda Kerna, se uskutečnila další významná zkouška. Spolu s Martinem jsme jeli na desetidenní Uchi-deshi pobyt v senseiově domácím dojo ve Furthu zaměřený na přípravu na Martinovi zkoušky na 4.dan. Pobyt se ale rázem od prvního dne proměnil v desetidenní zkoušky. Martin je yondan. Gratulujeme!

A posledních hned několik zkoušek se týkalo mě samotného. Vedl k tomu bohužel zhoršený zdravotní stav senseie Kerna. Požádal mě o spolupráci při vedení seminářů v Altenfurtu a Magdeburgu, a také abych převzal jeho úlohu učitele-shihan na již dva roky plánovaném zájezdu do Japonska. Ze senseiových slov tuším, že jsem v těchto zkouškách obstál.

Různé zkoušky přicházejí v našich životech s pravidelnou nepravidelností. Prožijeme-li je plně vědomí se srdcem otevřeným pak jsou to okamžiky, které nás posouvají kupředu.

Zkoušky na stupně aikido nás na tyto Životní zkoušky připravují.

Děkuji!

Viktor

 

 

—————

Zpět