NOVINKY

! POZOR !

OD 6.9.2023 BUDOU KEIKO V BUDOVĚ RESIDENCE ROSA - U NISY 916
STŘEDA, ČTVRTEK OD 19:oo, NEDĚLE OD 9:oo

Zkoušky na stupně shodan 

16.8.2019

Na letošní mezinárodní letní škole v Novém Městě pod Smrkem proběhly zkoušky na 1.dan/shodan.

Zkoušku úspěšně podstoupili:

Pavel Jirman 1.dan, KNYJTAD

Michal Ševčík 1.dan, KNYJTAD

Minh Hanh Nguyen 1.dan, Jena KBK

Jan Sperhake 1.dan, Jena KBK

Zkušební komisaři:

Viktor Kronďák 5.dan, KNYJTAD/KBK

Alexander Kessler 4.dan KBK

Martin Frič 4.dan, KNYJTAD


        GRATULUJEME!!!


Edmund Lothar Theodor Ulrich Kern *23.12.1932 †22.11.2017   

S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme, že ve středu 22.11.2017 v 11:44 hodin odešel náš Sensei, Mistr a drahý přítel Edmund Kern.


Čest jeho památce.ZKOUŠKY

27.10.2017 10:56  Viktor

V posledních měsících proběhlo několik významných zkoušek.

První a zásadní zkouška byla vybudování a přestěhování dojo. Proběhla na výbornou! Celé společenství se zapojilo do práce a během jednoho měsíce jsme vytvořili opravdu krásné a důstojné centrum zasvěcené Cestě Aiki. V září, po semináři senseie Edmunda Kerna, se uskutečnila další významná zkouška. Spolu s Martinem jsme jeli na desetidenní Uchi-deshi pobyt v senseiově domácím dojo ve Furthu zaměřený na přípravu na Martinovi zkoušky na 4. dan. Pobyt se ale rázem od prvního dne proměnil v desetidenní zkoušky. Martin je yondan. Gratulujeme! A posledních hned několik zkoušek se týkalo mě samotného. Vedl k tomu bohužel zhoršený zdravotní stav senseie Kerna. Požádal mě o spolupráci při vedení seminářů v Altenfurtu a Magdeburgu, a také abych převzal jeho úlohu učitele-shihan na již dva roky plánovaném zájezdu do Japonska. Ze senseiových slov tuším, že jsem v těchto zkouškách obstál. Různé zkoušky přicházejí v našich životech s pravidelnou nepravidelností. Prožijeme-li je plně vědomí se srdcem otevřeným, pak jsou to okamžiky, které nás posouvají kupředu.

Zkoušky na stupně aikido nás na tyto Životní zkoušky připravují.

Děkuji!

Viktor

NOVÉ DOJO

19.09.2017 10:59 Viktor

Po šesti letech cvičení v Kateřinkách se naše dojo přestěhovalo do bývalé školy Na Žižkově, v Liberci 6-Rochlice. Cvičení v novém dojo začalo seminářem Shihana Edmunda Kerna, Kyoshi 8. dan Takemusu Aiki 31.8.2017